Blog poświęcony temu, co się dzieje na polskiej WIKIPEDII - tzw. "WOLNEJ ENCYKLOPEDII" - będą tu wpisywane wszelkie naruszenia zasad na wiki, które ze względu na cenzurę grona kilku "administratorów" na samej polskiej wikipedii nie mogą się pojawić.
Blog > Komentarze do wpisu


Wikipedia i nie tylko moje spostrzeżenia
Postanowiłem zacytować tu cały wpis, jeśli twórca poprosi o jegu usunięcie oczywiście to zrobię. WPis jest o tyle ważny, że świadczy iż nie tylko ja mam problemy z niektórymi namiętnie "revertującymi" wikipedystami.

Niedopuszczalny terror psychiczny !

Mam dość Twojego zachowania ! Jeśli nadal będziesz negował wszystko, co robię, załamię się nerwowo. Proszę Cię, uszanuj moją ciężką pracę ! Nie mam zamiaru załamać się tuż przed maturą z historii, którą zamierzam zdać przynajmniej na 95%.

Jak zapewne Się domyślasz, bezpośrednią przyczyną mojej frustracji jest wpisanie przez Ciebie mojej mapy na listę ilustracji do wykasowania. Nie zdajesz Sobie najwyraźniej sprawy, ile kosztuje sporządzenie takiego cacka. Jest to dzieło wzorcowe - zarówno pod względem merytorycznym, jak i estetycznym; przy tym jego zaletą jest duża przejrzystość. Wierz mi, techniką domową trudno jest stworzyć coś lepszego !

I nie jest to moja pierwsza mapa - w moim życiu wykonałem ich tysiące i jestem (bynajmniej nie malowanym) znawcą w tej dziedzinie !

Miły 16:12, 28 kwi 2005 (CEST)
czwartek, 28 kwietnia 2005, blejam

Polecane wpisy

  • O problemach z pomysłem na jakość w wikipedii

    Polecam lekturę artykułu: http://di.com.pl/news/10838,0.html "Edycja Wikipedii może zostać poddana ściślejszej kontroli - przyznał Jimmy Walles, jeden z założyc

  • Na wikipedii bez zmian

    To znaczy - nadal nie ma zasad, którymi powinni się kierować administratorzy. Nie ma żadnych samoograniczeń wynikających czy to z netykiety, czy nawet z tradycy

  • Wikipedystyczny blog zaatakowany

    Cóż, dorobiłem się fana - zupełnie anonimowego za to po prostu niezbyt sprytnego. Wpisuje w kółko kilka wyzwisk (w jego mniemaniu) mających mnie obrazić: troll,

Komentarze
2005/04/29 06:16:17
Zamieść proszę odpowiedź na ten lament jaka się pojawiła na stronie "Miłego" - choćby po to aby być fair.

"bez przesady
Proszę cię, nie przesadzaj! Terror psychiczny?! Raczej racjonalna krytyka. Wybacz, ale poziom wykonania tych map naprawdę nie jest dobry. Przyjrzyj się innym mapom wykonanym w "warunkach domowych", a zobaczysz różnicę. Po drugie to była oferta pomocy/współpracy (zobacz tutaj), bo taka jest idea Wikipedii, że razem zrobimy coś lepiej niż każdy osobno. Po trzecie, na liście do skasowania umieścił ten plik kolega Amber (zobacz historię), a ja się z nim zgadzam. Stąd też moja oferta pomocy. Nie możesz też przyjmować postawy: ja wiem najlepiej i nie ważcie się poprawiać, bo nie tędy droga, a już na pewno nie na Wikipedii. Są tu ludzie z wielkim doświadczeniem, którzy niejedno w życiu robili, i ich artykuły też są poprawiane, uzupełnianie, itd. Nikt nie jest nieomylny :) Nikt cie nie zamierza dołować, a wszystkie uwagi mogą ci się naprawdę kiedyś przydać w życiu. Poza tym powodzenia na maturze. --slawojar 小山 18:01, 28 kwi 2005 (CEST)"
-
2005/04/29 15:08:29
jak widzę zamieściłeś swoją odpowiedź, jednak nie chciałem Cię Sławojar pogrążać nią, bowiem jest ona bardzo przesycona personalnymi ocenami, podobnie jak określenie "lament" mające pejoratywne znaczenie w stosunku do ewidentnej skargi... ale skoro już i tekst i odpowiedź są - niech każdy poczyta jak się "z góry" traktuje wszystkich, którzy mają inne poglądy.
-
2005/04/29 15:22:30
To nie jest moja odpowiedz - to jest odpowiedz napisana przez Slawojara na stronie Milego. Nie wiem tez jakim cudem udalo Ci sie wczytac w ta wypowiedz to o czym powyzej napisales. W kazdym razie mam ucieche czytajac ten blog - straszny z Ciebie pieniacz, dobrze, ze takich jak Ty nie ma wiecej, szczegolnie na Wiki. Zal mi tylko ludzi z ktorymi pracujesz czy przebywasz na codzien.
-
2005/04/29 16:24:27
roo72
nie dojrzałem Twojego nicka, więc pomyślałem, że to Sławojar się broni swoim postem (jak widać w podpisie). Jeśli uważasz, że pieniactwem jest wypowiadanie swojego zdania w sformalizowany sposób, w jednym miejscu - Twoja sprawa. Ja za to bardzo nisko oceniam wypowiedzi typu "ty pieniacz". Nie uważasz, że Twoje wypowiedzi tu to forma dolewania oliwy do ognia? Odnoszę wrażenie, ze próbujesz bawić się w podżegacza, ale moze się mylę?
-
2005/04/30 00:41:01
Slawojar w tej sytuacji nie musi sie bronic bo nie ma przed czym.

Pieniactwem jest robienie tego w taki sposob jak Ty. Szukania dziury w calym, przekrecania faktow, doszukiwanie sie nieistniejacych podtekstwow i "spiskow". Dla mnie jestes po prostu zalosnym osobnikiem z ktorego sie smieje - to jest moje zdanie o Tobie wypowiedziane w "sformalizowany" sposob.

I to nie jest zadne dolewanie oliwy - Ty swietnie sam juz to robisz. Ja prostu z Ciebie kpie bo na nic wiecej jako pieniacz nie zaslugujesz.
-
2005/04/30 12:23:37
jeśli Ci to jest do szcześcia potrzebne - to kpij sobie. Ja powiem tak: Twoje wypowiedzi tu prezentowane w jasny sposób pokazują, że nie muszę szukać dziury w całym i że takie osoby, jak Ty, prezentujące taki poziom wypowiedzi aspirują do miana encyklopedystów... co przy braku szacunku wyrażanym takimi słowy, jak Twoje świadczy bardzo, bardzo zwyczajnie potwierdza mój osąd o niektórych wikipedystach i ich stylu bycia oraz merytoryczności krytyki.

Jeśli jednak potrafisz czymkolwiek podeprzeć swoje "opinie", to ja ich tu nie skasuje. Bo widzisz, ja odnoszę wrażenie, że to Ty jesteś tu pieniaczem a nie masz żadnych faktów do zaprezentowania.